Atrakcje

propozycje atrakcji

Termy w Szaflarach

W Szaflarach znajdziemy baseny z wodą termalną o łącznej powierzchni 970 m² o temperaturze od 30 °C do 38 °C. TERMY SZAFLARY to łącznie cztery baseny (dwa wewnętrzne i dwa zewnętrzne), wyposażone w urządzenia do hydromasażu. Do dyspozycji mamy też różnego rodzaju sauny, fitness oraz zabiegi specjalistyczne typu SPA. W obiekcie znajdziemy też dwie restauracje oraz możliwość wynajmu apartamentu czy sali konferencyjnej na spotkanie biznesowe.

Gorący Potok

Podstawą działania Gorącego Potoku jest wykorzystanie unikalnych właściwości wody termalnej, pochodzącej z miejscowego źródła. Woda z odwiertu znajdującego się w Szaflarach charakteryzuje się wysoką zawartością siarki dwuwartościowej, niską mineralizacją oraz wysoką temperaturą przy wypływie, dzięki czemu można tu doskonale połączyć aktywny wypoczynek z dobroczynną balneoterapią. Aby zachować unikalne parametry zdrowotne, w kąpielisku nie stosuje się chemicznego uzdatniania, a proces dostarczania wody do basenów jest ciągły.

Wśród atrakcji Gorącego Potoku są m.in.: kompleks basenów, Górsko Riviera (basen z altaną i barem), Grzysno Przyjemność (sauny suche, parowe, tężnia, kąpiele borowinowe, jacuzzi i wiele więcej) oraz strefa dla dzieci ze zjeżdżalniami (od wiosny 2015 r.).